Dog niemiecki

dog_niemiecki.jpg

Dogi niemieckie uznawane są przez wiele osób za skarb narodowy naszych zachodnich sąsiadów. Nic dziwnego, rasa ta odznacza się wyjątkowo pięknym wyglądem i ogromnymi rozmiarami. Jednocześnie pies ma bardzo krótką sierść, co nadaje mu niezwykłego, nieco pomnikowego wyglądu. Wygląd tego wielkiego czworonoga ciekawie współgra z jego charakterem.

Dogi niemieckie sprawiają często wrażenie myślicieli. Pies jest bardzo inteligentny i wrażliwy, potrafi szybko się uczyć i bacznie obserwuje otoczenie. Duży rozmiar zwierzaka nie oznacza, że pies jest samodzielny i niezależny od opiekuna. W przypadku dogów niemieckich jest zupełnie na odwrót.

Psy tej rasy potrzebują wiele uwagi i bardzo źle znoszą odtrącenie czy porzucenie. Podobnie jak wiele innych ras dużych psów, dog niemiecki wymaga regularnych wizyt u weterynarza. Szczególną troską trzeba otoczyć układ pokarmowy zwierzęcia. Łatwa za jest za pielęgnacja czworonoga.

Krótka sierść nie sprawia żadnych kłopotów. Poza tym właściciel musi nastawić się na raczej duże wydatki – pies potrafi sporo zjeść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *