Jak powinna wyglądać hodowla kotów egzotycznych?

Są ludzie, którzy uwielbiają wszystkie koty i nie ma dla nich znaczenia czy jest rasowy, czy jest egzotyczny, czy może to zwykły dachowiec. Jednak warto wiedzieć, że są ludzie, dla których niezwykle ważne jest to, aby ich kot był kotem egzotycznym. A to oznacza, że jeśli chcą takiego mieć w swoim domu, to muszą znaleźć hodowlę, która oferuje takie koty. Co więcej, trzeba tutaj mieć pewność, że taka hodowla jest prowadzona w sposób profesjonalny, a więc zanim przejdziemy do zakupu danego kota, musimy się najpierw upewnić, że wybraliśmy odpowiednie miejsce, takie które dobrze wie, jak należy zajmować się takim kotem i które otacza go pełną troską zanim zostanie przekazany do stałego domu.

Jak rozpoznać kota egzotycznego?

Zastanawiamy się po czym poznać, że dany kot jest egzotyczny? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że to koty, które osiągają wagę w granicach 3 – 5 kilogramów. Są silnie zbudowane, ale jednocześnie przypominają swoją posturą małe misie. To co wyróżnia koty egzotyczne to sporej wielkości głowa, która ma szeroką czaszkę. Takie koty egzotyczne będą na nas patrzyły dużymi, okrągłymi oczami, które będą znajdowały się w jednej linii. Kolejną cechą, która pozwoli nam ocenić czy mamy do czynienia z kotem egzotycznym będą ich uszy.

Im szerzej rozstawione tym lepiej, a dodatkowo jeszcze są małe i delikatnie zaokrąglone. Warto tutaj również zaznaczyć, że jeśli zdecydujemy, że to właśnie kot egzotyczny ma zostać nowym członkiem naszej rodziny, to przy odpowiedniej trosce i dobrym zdrowiu będzie nam mógł towarzyszyć przez kolejne 12 – 14 lat, a więc będzie mógł z nami spędzić sporą część naszego życia.

Na co zwracać uwagę?

Jeżeli chcemy kota egzotycznego, to powinniśmy zrobić wszystko, aby uzyskać go z prawdziwej hodowli, a nie tak zwanych pseudo hodowli. To oznacza, że musimy zwrócić uwagę na to jakie doświadczenie ma dany hodowca, jakie są opinie od ludzi, którzy już wcześniej skorzystali z jego oferty. Co więcej, warto również sprawdzić czy wybrana przez nas hodowla kotów egzotycznych jest zarejestrowana w odpowiednich urzędach, które mają zadanie sprawować nad nią kontrolę. No i warto również sprawdzić w jakich warunkach znajdują się tamtejsze koty. Im więcej będzie pozytywnych sygnałów, tym większa będzie szansa, że mamy do czynienia z profesjonalną hodowlą kotów egzotycznych, która wie co robi i która zapewni nam zdrowego i dobrze socjalizowanego kota. Warto zobaczyć, gdzie znajduje się taka hodowla kotów egzotycznych. Dowiedzieć się o niej jak najwięcej i skontaktować się w sprawie naszego wymarzonego kota.