Shih tzu

shih_tzu.jpg

Chińczycy kojarzą się m.in. z podróbkami znanych produktów. Ba, w Chinach powstają nawet kopie całych europejskich miast.

Okazuje się jednak, że w Państwie Środka pojawiają się czasem również coś oryginalnego, a w dodatku niezwykle uroczego. Mowa o rasie piesków shih tzu. Zwierzaki tego typu należą do miniaturek i mogą być pociechą w każdym domu. Nie oznacza to jednak, że piesek nie wymaga troski i powinien być traktowany jak maskotka.

Wręcz przeciwnie. Shih tzu z pewnością doceni czułość właścicieli. Przede wszystkim jednak warto dbać o psa, bo rasa ta potrafi dowieść swego wybuchowego temperamentu. Psy shih tzu są bardzo szczekliwe, często starają się dominować i nie znoszą złośliwych zaczepek.

To powody, dla których rasy tej nie poleca się osobom, które wychowują małe dzieci. Gdy maluch pociągnie psa za ogon albo mocniej szturchnie, shih tzu na pewno nie pozostanie obojętny. Poza tym, są to psy o niezwykłym wyglądzie. To idealny przyjaciel dla ludzi kochających niewielkie, pełne uroku stworzenia.

Odpowiednie szkolenie psów poznań w wieku szczenięcym pozwoli uniknąć problemów z zachowaniem psa w przyszłości.

https://patatajek.pl/kategorie/32-lonzowanie-i-woltyzerka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *