Mops – miejski pies

mops_miejski_pies.jpg

Mops to idealny kandydat do mieszkania w niewielkim, miejskim lokum. Pies świetnie znosi takie warunki – nie potrzebuje ogromnej przestrzeni.

Co więcej, pies nie musi też spędzać wiele czasu na dworze. Jeśli wyjdziemy z nim parę razy dziennie na krótki spacer, mops będzie całkowicie usatysfakcjonowany.

Pies nie oczekuje też od właściciela jakiegoś szczególnie aktywnego trybu życia. Zwierzak preferuje powolną przechadzkę ze swoim panem.

Z tego względu mops nadaje się świetnie jako pupil dla osób starszych. Nawet właściciel w sędziwym wieku jest w stanie zapewnić czworonogowi wystarczającą dawkę ruchu.

W przypadku starszego opiekuna, jak i w trakcie mieszkania w bloku, mops wykaże się jeszcze jedną zaletą – jest to pies cichy i spokojny. Z pewnością nie będzie szczekał za każdym razem, gdy usłyszy kroki na klatce schodowej.

Zamiast szukania zaczepki, woli godzinami przesiadywać na kolanach właściciela, będąc głaskanym. Mops wymaga jednak wiele uwagi i czułości ze strony opiekuna.

Gdy poczuje się odtrącony, najprawdopodobniej smutny pójdzie do kąta. Dobry właściciel nie może pozostawić psa na długo w takim stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *