Bichon frise

bichon_frise.jpg

Bichon frise to rasa bardzo rodzinnych psów. Pupil na pewno nie będzie agresywny ani przesadnie energiczny. Z drugiej strony, potrafi zareagować, gdy trzeba – tzn. wtedy, kiedy do domu wchodzi nieproszony gość.

Nie oznacza to jednak problemów z czworonogiem podczas wizyty w domu przyjaciół właściciela. Piesek będzie zachowywał się grzecznie. Bichon frise to psy, które szczególnie dobrze znoszą kontakt z dziećmi. Jest to zresztą relacja dwustronna.

Najmłodsi również świetnie się bawią, gdy pupil jest w pobliżu. Bichony nawiązują przyjazne relacje także z innymi zwierzętami. Można więc bez obaw przygarnąć przedstawiciela tej rasy, nawet jeśli nie będzie to nasz pierwszy zwierzak. Największą przyjemnością dla bichonów jest przebywanie w towarzystwie najbliższych osób.

Dlatego warto poświęcać czworonogowi jak najwięcej uwagi. Raczej nie powinniśmy wybierać przedstawiciela tej rasy, gdy spędzamy całe dnie z lada od domu. Piesek nie jest też kłopotliwym podopiecznym. Przede wszystkim nie potrzeba mu wiele ruchu.

Wystarczą dwa lub trzy krótkie spacery dziennie. W dodatku pies prawie w ogóle nie gubi sierści.

https://patatajek.pl/kategorie/61-strzemiona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *