Labrador retriever

labrador_retriever.jpg

Labrador retriever z pewnością nie będzie przyczyną kłopotów. Psy tej rasy mają tylko jedno wymaganie – potrzebują codziennie zdrowej dawki ruchu. Nie wystarczy im krótki spacer wokół bloku. Aby czworonóg czuł się dobrze, musi pobiegać przynajmniej kilkadziesiąt minut.

Najlepiej, by bieganiu towarzyszyła zabawa lub różne rodzaje współpracy z właścicielem. Labradory bywają wykorzystywane jako psy myśliwskie – w tej roli czują się doskonale. Poza talentem myśliwskim pies jest jednak bardzo spokojny i uwielbia towarzystwo. Inne zwierzęta, dorośli i mali ludzie to dla niego dobre otoczenie.

Labrador retriever to dość duży pies, mimo tego nie musimy się bać o zdrowie dzieci znajdujących się w pobliżu czworonoga. Pies wykazuje się bardzo przyjaznym, wręcz opiekuńczym zachowaniem wobec maluchów. Jedyny minus przy kontaktach z dziećmi jest taki, że sam rozmiar psa może okazać się przerażający dla małego dziecka. Hodowla tej rasy jest mało kłopotliwa również dlatego, że labradory retriviery zwykle wykazują całkowite posłuszeństwo wobec właściciela.

Chętnie wykonają kolejne polecenia i nie przekroczą wyznaczonych im granic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *