Szorty – alternatywa dla mini

Mini to niewątpliwie bardzo wygodna część kobiecego stroju – to właśnie dzięki temu od razu zdobyła serca młodych kobiet. Dewiza stworzenia komfortowego w noszeniu ubrania przyświecała zresztą twórczyni minispódniczki Mary Quant, która chciała po prostu bez problemu dobiec do tramwaju. Od powstania mini minęło już jednak ponad pół wieku, a moda przez ten czas uległa niemałej rewolucji.

Dziś z powodzeniem krótką spódniczkę możemy zastąpić szortami, które w wielu sytuacjach są o wiele wygodniejsze w noszeniu. Sprawdzą się one lepiej na rowerowej wycieczce, grillu czy pikniku nad jeziorem. Krótkie spodenki od jakiegoś czasu nie są jednak już ubraniem wyłącznie sportowym.

W sklepach z powodzeniem dostaniemy ich bardziej elegancką wersję, którą w połączeniu z koszulą czy żakietem będziemy mogły ubrać w letni, ciepły dzień, nawet do pracy. Ciekawą wersją szortów są spódnico-spodnie, które trochę „udają” minispódniczkę, dzięki czemu otrzymujemy komfortowy w noszeniu, ale bardziej elegancki strój. Jak widać, dzisiejsza moda daje nam bardzo szeroki wybór fasonów – z pewnością każda z nas znajdzie coś dla siebie.