Sznaucer miniaturowy

sznaucer_miniaturowy.jpg

Jak wskazuje nazwa sznaucera miniaturowego, jest to niewielki piesek. Mimo skromnego rozmiaru, sprawdza się doskonale jako stróż. Wprawdzie nie będzie w stanie zrobić intruzowi dużej krzywdy, ale właściciel może liczyć na głośny alarm w wykonaniu sznaucera, gdy do domu wejdzie ktoś niepożądany.

Z drugiej strony, pies potrafi zachować się grzecznie w stosunku do gości. Gdy do opiekuna przyjdą znajomi, sznaucer miniaturowy najprawdopodobniej nie podbiegnie radośnie, by ich przywitać, ale też nie rzuci się z wyszczerzonymi zębami. Pies najprawdopodobniej poczeka na reakcję właściciela, by wiedzieć, czy zachować się przyjaźnie czy agresywnie.

Sznaucery miniaturowe są też bardzo inteligentne oraz łatwe do wytresowania. Odpowiednie szkolenie w młodości sprawi, że piesek nie będzie sprawiał żadnych kłopotów. Są to również czworonogi bardzo przyjazne i – przede wszystkim – wierne.

Sznaucer miniaturowy na pierwszym miejscu zawsze stawia swojego pana. Rasa ta sprawdzi się świetnie w przypadku osób, które nie mają czasu lub zdrowia, by chodzić na długie spacery. Pies zadowoli się trzema krótkimi przechadzkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *