Sznaucer miniaturowy

sznaucer_miniaturowy.jpg

Jak wskazuje nazwa sznaucera miniaturowego, jest to niewielki piesek. Mimo skromnego rozmiaru, sprawdza się doskonale jako stróż. Wprawdzie nie będzie w stanie zrobić intruzowi dużej krzywdy, ale właściciel może liczyć na głośny alarm w wykonaniu sznaucera, gdy do domu wejdzie ktoś niepożądany.

Z drugiej strony, pies potrafi zachować się grzecznie w stosunku do gości. Gdy do opiekuna przyjdą znajomi, sznaucer miniaturowy najprawdopodobniej nie podbiegnie radośnie, by ich przywitać, ale też nie rzuci się z wyszczerzonymi zębami. Pies najprawdopodobniej poczeka na reakcję właściciela, by wiedzieć, czy zachować się przyjaźnie czy agresywnie.

Sznaucery miniaturowe są też bardzo inteligentne oraz łatwe do wytresowania. Odpowiednie szkolenie w młodości sprawi, że piesek nie będzie sprawiał żadnych kłopotów. Są to również czworonogi bardzo przyjazne i – przede wszystkim – wierne.

Sznaucer miniaturowy na pierwszym miejscu zawsze stawia swojego pana. Rasa ta sprawdzi się świetnie w przypadku osób, które nie mają czasu lub zdrowia, by chodzić na długie spacery. Pies zadowoli się trzema krótkimi przechadzkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *