Szmizjerka – dla kogo taki krój?

Sukienka o kroju szmizjerki przywodzi na myśl safari – kołnierzyk i zapięcie na guziki. Jest to krój idealny do pracy, na niedzielny obiad czy popołudniowy spacer. A jak działa na sylwetkę? Zaskakująco dobrze.

Jest to fason, który świetnie tuszuje niedoskonałości figury i pozwala ukryć kilka zbędnych kilogramów. Długi rząd guzików umiejscowionych pionowo powoduje, że kobieta wydaje się wyższa i smuklejsza. Kobiety szczupłe mogą wybierać modele bardziej dopasowane, zwężane w udach, z pagonami na ramionach.

Kobiety o masywnych udach i szerokich biodrach powinny nosić szmizjerki o trapezowym kroju, dzięki czemu zatuszują te mankamenty. Jeśli nie będziemy szczelnie zapinać się pod samą szyję, rozpięty kołnierzyk pięknie wyszczupli ramiona. Biust optycznie powiększą kieszenie umiejscowione na tej wysokości, a talię podkreśli wąski pasek w kontrastowym kolorze.

Panie w rozmiarze XL powinny pamiętać, aby nie wybierać zbyt ciasnych szmizjerek, ponieważ odpinające się guziki dadzą efekt odwrotny do zamierzonego i uwypuklą każdą krągłość.