Szkodliwy nadmiar witamin

Nie ulega wątpliwości, że witaminy to bardzo cenne składniki, które wspierają funkcjonowanie całego organizmu oraz zapobiegają wielu chorobom. Wpływają pozytywnie na pracę poszczególnych narządów oraz gwarantują lepsze samopoczucie. Jednak w zbyt dużych dawkach mogą być nawet szkodliwe, dlatego warto zachować umiar w ich przyjmowaniu. Do czego może doprowadzić nadmiar witamin? Przede wszystkim do hiperwitaminozy, czyli zespołu objawów chorobowych.

Jeśli dostarczymy organizmowi zbyt duże ilości witaminy A, będziemy zmagać się z ociężałością i ospałością, brakiem apetytu i zaburzeniami pracy nerek. Nadmiar witaminy D spowoduje bóle brzucha i głowy, a także zaburzenia rytmu pracy serca. Natomiast nadwyżka witaminy E w organizmie doprowadzi do problemów jelitowych i osłabienia mięśni. Witaminy mogą być bardzo pożyteczne dla zdrowia, jednak tylko i wyłącznie w rozsądnych ilościach.

Ich nadmiar prowadzi bowiem do poważnych zaburzeń pracy organizmu, przejawiających się różnymi schorzeniami i niedogodnościami.

http://www.horyzontybezgranic.pl