Różne są rajtroki do jazdy konnej

O ile podczas luźnej jazdy czy treningów możemy ubierać się w mniej oficjalne stroje jeździeckie, o tyle podczas różnego rodzaju zawodów obowiązują specjalne ustalenia, do których należy się stosować. Dotyczyć będą one również ubioru, a to oznacza, że musimy zadbać o to, aby były one eleganckie, wysokiej jakości, wygodne i jednocześnie zgodne z regulaminem. Dlatego też, warto zobaczyć jakie rajtroki do jazdy konnej możemy wybrać i na co należy zwracać uwagę podczas ich dobierania.

Co to dokładnie jest?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że na niektórych zawodach będą od nas wymagali, abyśmy mieli na sobie frak, na innych możemy usłyszeć, że konieczne jest, abyśmy założyli rajtrok. Najważniejsze więc jest to, abyśmy zdawali sobie sprawę z tego, że są to dwie różne rzeczy, dwa różne elementy ubioru i z pewnością nie można stosować ich zamiennie. Rajtrok do jazdy konnej to marynarka jeździecka, do której zakłada się zazwyczaj białą koszulę z plastronem.

Co ważne taki rajtrok może mieć ozdobne guziki, a całość stroju prezentuje się bardzo elegancko i gustownie.

Różne rodzaje

Podczas poszukiwania odpowiedniego stroju dla siebie, warto dopilnować, aby rajtrok do jazdy konnej był odpowiednio dopasowany, ale jednocześnie powinien być wygodny i nie może krępować naszych ruchów. Co więcej, warto też wiedzieć, że są proponowane rajtroki damskie i męskie, a więc dzięki nim będziemy mogli w odpowiedni sposób podkreślić naszą figurę.

Bardzo często wykonane są z elastycznego, ale jednocześnie oddychającego materiału typu softshell. Można go spokojnie prać w pralce, bez obaw, że coś się z nim stanie, oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy niską temperaturę prania i delikatne środki piorące. Do tego niejednokrotnie posiada on kieszenie zapinane na suwak, co sprawia, że jeszcze bardziej zyskuje na elegancji.

Rajtroki proponowane są w wysokiej jakości, często wykonane z materiałów, które łatwo się czyści i które nie przyjmują brudu. Ponieważ zazwyczaj są stosunkowo lekkie, to też bardzo szybko wysychają, ale jednocześnie się nie gniotą, dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemów z ich przewożeniem na zawody, w taki sposób, aby cały czas prezentować się w nich ładnie i elegancko. W połączeniu z resztą elementów ubioru, daje nam gwarancję, że efekt wizualny będzie naprawdę wspaniały.

abc.nokia6300.pl