Retinol

Retinol jest najczęściej stosowanym składnikiem w walce o młodą i piękną skórę. Mimo że naturalnie występuje w naszym organizmie, jego działanie jest bardziej inwazyjne niż działanie kwasu hialuronowego czy kolagenu, dlatego wybierając krem z retinolem, trzeba wziąć pod uwagę parę istotnych czynników. Po pierwsze, retinol w zbyt wysokim stężeniu może prowadzić do podrażnienia skóry, ze względu na swoje działanie złuszczające i normalizujące na naskórek.

„Przedawkowanie” retinolu może doprowadzić do powstania wysypek i złuszczanie się naskórka. Jednak odpowiednio dobrana dawka, daje już rezultaty po kilku tygodniach zastosowania. Po kuracji z retinolem skóra wygląda na młodszą, zwiększa się jej gęstość i elastyczność, ponieważ zwiększa się produkcja kolagenu w skórze.

Po drugie, retinol jest składnikiem, który doprowadza do złuszczania się naskórka. Przynosi to bardzo dobre efekty, ponieważ nasze zmarszczki stają się mniej widoczne, bardziej płytkie. Jednak stosując kurację z retinolem, trzeba zabezpieczyć swoją skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ponieważ na „nowej skórze” mogą pojawić się przebarwienia.

www.cyforwypolsat.pl