Płatki owsiane

Wykorzystując płatki owsiane stworzyć możemy domową maseczkę wspomagającą zwalczanie pojawiających się jakże często, szczególnie w młodym wieku, zmian trądzikowych.

Jest to możliwe dzięki zawartości składników odżywczych i dlatego też w przypadku skóry łojotokowej warto po nie sięgać.

W czasach minionych a jednakże nie bardzo odległych, płatki wykorzystywane były zarówno do kąpieli jak i przygotowywania wspomnianych maseczek.

Stosowane kosmetyki zawierające dodatek w postaci płatków owsianych nawilżają skórę oraz łagodzą wszelakie podrażnienia.

Witaminy E, B1, PP, B6 oraz magnez i selen występujące w płatkach chronią skórę nie tylko przed podrażnieniami i je leczą, ale także przed działaniem wolnych rodników tak, więc zapobiegają szybkiemu starzeniu się skóry.

Połączenie płatków owsianych z mlekiem, miodem, rozmarynem i migdałami, białkiem jaja kurzego czy też skrzypem polnym powoduje powstanie maski, którą można z powodzeniem zastosować do odpowiedniego rodzaju cery i co ważne, nie jest to produkt alergizujący tak, więc wykorzystywany może być przez większość chętnych.

www.poloniusz.org