Owczarek z Gór Atlas

owczarek_z_gor_atlas.jpg

Inna nazwa owczarka z gór Atlas to Aidi. Psy tej rasy mogą pełnić rolę strażników, zwierząt obronnych czy myśliwskich. Ważne, by powierzyć im rolę, która będzie wymagała wiele ruchu.

To bardzo aktywne psy, które świetnie czują się podczas długich wędrówek na otwartym terenie. Z drugiej strony, Aidi potrafią się dobrze przystosować do różnych warunków. Niektórzy właściciele decydują się nawet na trzymanie owczarków tego typu w miejskim mieszkaniu.

Warto jednak pamiętać, że pies może stać się apatyczny, gdy skażemy go na ciągłe przesiadywanie w domu. Aidi są bardzo towarzyskie i pogodne. Do tego szybko się uczą, więc świetnie nadają się do tresowania.

Dawniej były wykorzystywane przede wszystkim do pilnowania bydła i ochrony domów. Ich inteligencja sprawia, że dobrze radzą sobie nawet z trudnymi zadaniami. Owczarki z gór Atlas są też odporne na trudne warunki.

Nie wymagają szczególnej diety ani pielęgnacji. Nie cierpią też na żadne specyficzne choroby. Aby pies był zdrowy i zadbany, wystarczy co kilka miesięcy przycinać jego sierść i co tydzień czesać.

www.beskidwyspowy.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *