Odstawienie antykoncepcji hormonalnej

Po długotrwałym, często nawet kilkuletnim stosowaniu antykoncepcji hormonalnej przychodzi czas, kiedy kobieta chce zrezygnować z tej metody zabiegania ciąży. Złe samopoczucie, chęć zajścia w ciążę czy też pojawiające się skutki uboczne to niektóre z przyczyn.

Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób bezpiecznie przerwać stosowanie antykoncepcji hormonalnej, aby nie zafundować organizmowi dużego szoku. Codzienna dawka hormonów i nagły jej brak może kompletnie rozregulować gospodarkę hormonalną kobiety.

Pierwsze, co kobieta powinna zrobić, to skonsultować się z lekarzem, który doradzi w jaki sposób to zrobić. Za najlepsze rozwiązanie ginekolodzy uważają dokończenie blistra, czyli wybranie wszystkich tabletek, zrobienie 7-dniowej przerwy, po czym niesięganie po kolejne opakowanie.

Już pierwszy cykl miesiączkowy, bez przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, uważa się za owulacyjny, dlatego podczas uprawiania seksu istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Należy pamiętać, że odstawieniu mogą towarzyszyć skutki uboczne, takie jak: pogorszenie wyglądu cery, zmniejszenie piersi, wahania na stroju czy zwiększone libido.

Musisz także wiedzieć, że jeśli wcześniej, przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej Twoje miesiączki były bolesne i obfite, problem ten może powrócić.

schodołaz używany