Niezapomniany weekend w Warszawie

Jesień jest idealną porą na zwiedzanie stolicy – Warszawy. W tym mieście można odnaleźć wiele wspaniałych zabytków oraz atrakcji turystycznych, które z pewnością zapadną w pamięci na długie lata. Korzystając więc z wolnego weekendu, warto spakować walizkę i udać się na krótką wycieczkę do największego miasta polski.

Co więc należy koniecznie zobaczyć podczas pobytu w stolicy? Na pewno Łazienki Królewskie i niesamowity Zamek Królewski. Ponadto na uwagę zasługuje też barokowy Pałac w Wilanowie. Budynkiem, którego nie można ominąć zwiedzając Warszawę jest bez wątpienia Pałac Kultury i Nauki.

W stolicy znajdują się także wspaniałe świątynie. Jedną z nich jest Bazylika Świętego Krzyża, reprezentująca styl barokowy. Ponadto, dla miłośników sportu, pozycją obowiązkową będzie Stadion PGE Narodowy, na którym mecze rozgrywa reprezentacja Polski.

W Warszawie można odwiedzić też liczne muzea. Spośród nich należy wymienić Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Plakatu w Wilanowie czy Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Najmłodsi na pewno ucieszą się także z wizyty w warszawskim ogrodzie zoologicznym.