Najbardziej znane firmy kosmetyczne w Polsce

Na Polskim rynku kosmetycznym panie mają z czego wybierać. W drogeriach znaleźć można produkty do pielęgnacji twarzy zarówno ze znanych firm zagranicznych, jak i naszych rodzimych, polskich. Bez wątpienia te pierwsza grupa jest znana szerszemu obiegowi ze względu na dobry marketing marki oraz ilość reklam dostępnych w telewizji czy w Internecie.

To takich firm zaliczyć można między innymi: L’oreal, Garnier, Nivea czy Vichy. Jednak warto pamiętać o tym, że zagraniczne nie znaczy lepsze! W polskim asortymencie kosmetycznym znaleźć można równie dobre produkty, które pod względem składu, i co za tym idzie, działania nie odbiegają od zagranicznych marek. Do najbardziej popularnych firm kosmetycznych w Polsce zaliczyć można Dermikę, Dr Irenę Eris, Bielendę, kosmetyki z firmy AA czy ostatnio coraz bardziej popularną Ziaję.

Wszystkie te firmy oferują szeroką gamę produktów do pielęgnacji skóry dojrzałej, ponieważ w swoim asortymencie posiadają nie jedną, a czasem kilka serii do pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.