Maseczki do cery dojrzałej

Maseczki do twarzy stają się coraz bardziej popularne na polskim rynku kosmetycznym. Dzieje się tak z kilku przyczyn.

Po pierwsze, maseczki do twarzy dają zauważalne efekty już po aplikacji, który utrzymuje się przez pewien czas, zazwyczaj do 3 dni. Po drugie, są stosunkowo tanie, ponieważ, w zależności oczywiście od firmy i składników aktywnych zawartych w preparacie, kosztują parę lub paręnaście złotych.

edta SnailMed: kosmetyki ze śluzem ślimaga

Po trzecie, zastosowanie maseczki raz lub kilka dwa razy w tygodniu to te 10 lub 15 minut relaksu dla kobiety po długim i ciężkim dniu, kiedy może się położyć i wyciszyć. Maski do cery dojrzałej, w zależności od rodzaju, mają przywrócić optymalny poziom nawilżenia, odżywić, przywrócić blask, ujędrnić i wygładzić zmarszczki.

Jako konsumentki kobiety mogą wybierać spośród wielu rodzajów maseczek do twarzy. Dostępne są te tradycyjne, które w postaci kremu nakładamy na skórę szyi i dekoltu i pozostawiamy do wchłonięcia lub zmywamy.

Możemy wybrać takie, które są formie płatu nasączonego substancjami aktywnymi. Istnieją też takie, które pielęgnują wybrane partie naszej twarzy, na przykład szyję czy okolicę pod oczami.