Korzyści, jakie niesie za sobą pigułka antykoncepcyjna

Nierzadko się zdarza, że lekarze ginekolodzy wypisują swoim pacjentkom receptę na tabletki antykoncepcyjne, jako sposób leczenia niektórych schorzeń. Ponadto wiele kobiet zauważa pozytywne aspekty stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Jakie korzyści niesie za sobą przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych? Po pierwsze, tabletki antykoncepcyjne dają najwyższą skuteczność zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą. Przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej miesiączki są mniej bolesne i krótkotrwałe, a krwawienia mniej obfite. Stosowne jest jednak przed rozpoczęciem przyjmowania pigułek skonsultowanie się z lekarzem oraz wykonanie ewentualnych badań takich jak test brca.

https://przelambariery.pl/ - Sklep dla seniorów i osób niepełnosprawnych stomatologia

Dużą korzyścią, którą zauważa wiele kobiet jest poprawa stanu cery. Ponadto antykoncepcja hormonalna zmniejsza ryzyko wystąpienia torbieli jajnika, raka jajnika i raka endometrium.

Kobietom dojrzałym lub z zaburzeniami miesiączkowania zaleca się tabletki antykoncepcyjne w ramach terapii hormonalnej w celu uregulowania cyklu miesięcznego. Dzięki nim można także monitorować i regulować długość cyklu, wydłużać go i skracać w razie potrzeby, jednak nie za często.

Nie należy zapominać, że to także najbardziej komfortowa metoda antykoncepcji.

kurs masażu Warszawa