Kolagen

Kolagen jest kolejnym składnikiem aktywnym, który jest najczęściej stosowany do pielęgnacji cery dojrzałej. Kolagen naturalnie występuje w naszym organizmie, jest głównym białkiem, który występuje w tkance łącznej. Kolagen odpowiedzialny jest przede wszystkim za elastyczność i odpowiednie napięcie naszej skóry. Niestety z biegiem lat, ten składnik stopniowo zanika pod powierzchnią naszej skóry, a nasz organizm nie jest już w stanie wyprodukować jego większej ilości.

Stąd, cera po 40 roku życia traci swoją gęstość, elastyczność jędrność. Kremy i maseczki z kolagenem mają zatem działanie przede wszystkim ujędrniające i przecizmarszczkowe. Ten składnik aktywny używany jest przede wszystkim do wypełniania zmarszczek, zarówno mimicznych, jak i tych głębszych. Kolagen jako składnik przeciwzmarszczkowy jest całkowicie bezpieczny dla skóry, nawet dla takiej, która jest nadwrażliwa czy atopowa.

Jest w pełni tolerowany przez naszą skórę, ponieważ naturalnie występuje w naszym organizmie, stąd jest w pełni hipoalergiczny.