Jak wybrać szkołę językową dla dziecka?

Obecnie wszystkie szkoły mają wprowadzony obowiązek nauczania języka angielskiego. Jest to bowiem tak ważny dziś język, bez którego naprawdę trudno się odnaleźć nie tylko w życiu codziennym czy podróżowaniu, lecz także w przyszłej pracy. Inną kwestią jest jednak podejście pedagogów szkół publicznych do jego nauczania, a przez to również efektów osiąganych przez nasze pociechy. Oczywiście mówi się, że jeśli ktoś chce się nauczyć, to na pewno mu się uda, jednak na podstawowych szczeblach edukacji, dzieciom niezbędni są dobrzy nauczyciele, którzy będą potrafili przekazać swoją wiedzę. Dobry pedagog to taka osoba, która spowoduje że dziecko samo będzie chciało zdobywać więcej wiedzy na tematy, które go interesują.

Biorąc zatem pod uwagę poziom nauczania języków w szkołach publicznych, nie dziwi fakt, że tak wielu rodziców decyduje się zapisać swoje dzieci do szkół językowych lub na korepetycje. Szkoły językowe to bowiem miejsca, w których nie tylko dziecko nauczy się języka, ale też pozna nowe osoby, być może zawrze przyjaźnie na całe życie. Jednakże duża liczba szkół językowych sprawia, że nie jest łatwym zadaniem wybrać taką, która będzie odpowiednia dla naszego dziecka. Szukając dobrego miejsca warto wziąć pod uwagę wiele istotnych kryteriów, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że wysyłamy dziecko w miejsce godne uwagi i polecenia.

Szkoła językowa – na co zwrócić uwagę?

Zawsze warto rozpocząć od sprawdzenia certyfikatów posiadanych przez placówkę, pamiętając że nie wszystkie certyfikaty są wiążące i nie wszystkie oznaczają dokładnie to samo.

Kolejnym krokiem powinno być poznanie prowadzących zajęcia lektorów. Jakie mają podejście do uczniów, czy dobrze czują się w swojej pracy, a także jakimi są ludźmi? Pamiętajmy, że nasze dziecko będzie spędzało z nimi kilka godzin tygodniowo, dlatego ważne jest, aby sprawdzić nie tylko ich kwalifikacje, ale też kim są. Trzeba też pamiętać o zapytaniu, ile będą trwały poszczególne zajęcia, ponieważ w zależności od szkół może się to różnić. Zazwyczaj trwają godzinę zegarową, ale zdarza się że także lekcyjną. Jeśli zależy nam na wysokim poziomie nauczania możemy starać się zapisać dziecko do grupy z jak najmniejszą liczbą osób.

Jest ono wtedy zdecydowanie bardziej efektywne, ponieważ dany lektor jest odpowiedzialny tylko za kilka osób, a nie przykładowo za całą klasę. Może wtedy bardziej indywidualnie podejść do każdego dziecka, starając się stosować takie techniki nauczania, które będą pasować do jego predyspozycji.

Każde dziecko, już w młodym wieku może rozpocząć naukę języków obcych. Szkoła podstawowa w Józefinie, prowadzi zajęcia dla swoich uczniów z ogromnym zaangażowaniem. Nauka języków obcych, pozwoli młodym uczniom z Józefina i okolic w przyszłości zdobyć lepszą pracę oraz daje im większe możliwości w komunikacji międzynarodowej.