Jak działa szczepionka hexa?

Ponieważ część szczepień jest obowiązkowa i jeśli nie chcemy się narażać na kary finansowe, to musimy im poddać nasze dziecko, powinniśmy się wcześniej jak najwięcej na ten temat dowiedzieć. Wówczas będziemy mieli szansę poznać szczepionki, które są tutaj wykorzystywane, a co się z tym wiąże, będziemy mogli rozwiać wszystkie nasze wątpliwości. Warto w tym celu sięgać do różnych naukowych książek, opracowań w internecie, ale również porozmawiać z lekarzem naszego dziecka. Im będziemy spokojniejsi podczas szczepienia, tym lepiej też będzie je przechodziło nasze dziecko.

Kilka w jednej

Jeżeli nie chcemy, by podczas niektórych wizyt szczepiennych, nasze dziecko za jednym razem otrzymywało kilka wkłuć, aby być szczepionym przeciwko różnym chorobom, to warto zobaczyć co oferują nam szczepionki skojarzone. Wówczas będziemy mogli w jednym wkłuciu podać wszystkie niezbędne wirusy, które przyczynią się do wytworzenia w naszym ciele odpowiednich przeciwciał. W szczepionce hexa możemy jednocześnie podać wirusy przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, Hib, wzw typu B oraz polio.

Takie rozwiązanie sprawia, że narażamy dziecko na mniejszy stres i ból, bo jeśli nie skorzystamy z tej szczepionki, to będzie ono musiało mieć podane te szczepienia oddzielnie, a to oznacza 3 wkłucia, 1 w rączkę i po 1 w każdą nóżkę. Dlatego właśnie lepiej skorzystać z opcji jaką daje nam szczepionka hexa, bo możemy dziecku zaoszczędzić stresu, chociaż musimy się tutaj liczyć z tym, że za taką szczepionkę będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Jest bezpieczna

Niektórzy rodzice mogą się zastanawiać, czy szczepionka, która zawiera w sobie tak wiele różnych wirusów jest faktycznie bezpieczna i czy nie obciąża nadmiernie organizmu dziecka. Jak się okazuje jest to całkowicie bezpieczna szczepionka, przy której ewentualne powikłania są niegroźne, ponieważ jest to podwyższona gorączka i obrzęk w miejscu wkłucia, a więc coś co znika szybko i samoistnie, a dodatkowo jeszcze nie pozostawia w organizmie żadnych trwałych śladów. Oczywiście trzeba dopilnować, aby podczas przyjmowania takiej szczepionki dziecko było całkowicie zdrowe, a ostra choroba i gorączka, kategorycznie wykluczają jej podanie. Warto zobaczyć co ma nam do zaoferowani szczepionka hexa i jak wiele stresu możemy zaoszczędzić naszemu dziecku, jeśli właśnie ją podamy. Oczywiście musimy się tutaj liczyć z koniecznością zapłacenia około 200 zł za dawkę, ale warto to zrobić, jeśli chcemy ograniczyć stres naszego dziecka do minimum.

https://www.formeds.com.pl/cat/68/B-Complex