Czy stosować leki osłonowe przy tabletkach antykoncepcyjnych?

Rynek farmaceutyczny jest pełen suplementów diety, które mają pomóc utrzymać równowagę organizmu przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej. Opinie, czy warto je stosować, są podzielone.

Preparaty osłonowe są reklamowane jako sposób na dobre zdrowie przy przyjmowaniu tabletek, które znacząco obciążają nasz organizm. Osłonowe suplementy diety mają za zadanie zniwelować niepożądane skutki uboczne antykoncepcji hormonalnej.

czy wiesz, że fizjoterapia może pomóc w odzyskaniu zdrowia ? stomatolog tarnowo podgórne

Preparaty mają dostarczyć składników, które pomogą chronić serce, naczynia krwionośne i wątrobę. Mówi się także o zapobieganiu zatrzymywania wody oraz wzrostu masy ciała.

Ponadto preparaty poprawiają wygląd skóry oraz korzystnie wpływają na samopoczucie, wspomagają obniżone libido, nie zmniejszając przy tym skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Lekarze uważają, że jeśli tabletki antykoncepcyjne zostały prawidłowo dobrane, nie ma przeciwwskazań do ich stosowania oraz nie wywołują niepożądanych skutków ubocznych, to nie ma potrzeby przyjmowania osłonowych suplementów diety.

Ich przyjmowanie z pewnością nie zaszkodzi, a może w jakiś sposób pomoże. Należy pamiętać, że skutki uboczne antykoncepcji hormonalnej to indywidualna sprawa każdej kobiety.

http://www.i-kar.pl/