Cocker spaniel angielski

cocker_spaniel_angielski.jpg

Cocker spaniel angielski to rasa psów typowo myśliwskich. Warto o tym pamiętać, bo jak na łowcę przystało, cocker spaniele mają bardzo energiczny i pełen temperamentu charakter. Wiąże się z tym konieczność dbania o odpowiedni tryb życia psa.

Ta rasa na pewno nie może być trzymana długo w zamknięciu, na małej przestrzeni. Długie spacery to minimum aktywności, jakiej potrzebuje cocker spaniel angielski. Aby pies był szczęśliwy, najlepiej zapewnić mu dużo rozrywki.

Cocker spaniele uwielbiają aportować czy gonić wyznaczony cel. Z tego powodu psy są też często uważane za doskonałe do towarzystwa. Świetnie czują się wśród ludzi i chętnie podejmują wszelkie formy sportowej aktywności.

Podobnie jak w przypadku innych temperamentnych psów, cocker spaniel angielski musi znać swoje miejsce w stadzie. Jeśli właściciel mu go nie wskaże, pies będzie próbował dominować. Może się skończyć nawet na przeganianiu właściciela z kanapy.

Poza tym, należy bardzo skrupulatnie zadbać o sierść cocker spaniela. Przycinanie, używanie trymera to podstawa. Przede wszystkim należy zadbać o wycinanie włosów z wewnętrznej strony uszu psa, by kanały słuchowe były odpowiednio wietrzone.

www.101filmow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *